Videa od motorkářů Plzeňska

Lago di Garda – Itálie – Plzenští jezdci

Lago di Garda je největším italským jezerem, délka 52 km, široké 2,5 — 17,5 km a hluboké až 346 m. Vyznačuje se velmi teplým středomořským klimatem umožňující koupání od června do října. Nikde tak daleko na severu nenajdete ve volné přírodě plodící pomerančovníky a další subtropické rostliny. To je umožněno polohou jezera, na severu chráněném vysokou hradbou Alp a na jihu otevřeném ke Středozemnímu moři. Podél východního i západního břehu jezera se zvedají hřebeny hor až do výšky 2200 m. Okolní kouzelná krajina nabízí bezpočet turistických aktivit: velké množství středověkých hradů, trasy pro horská kola, turistiku, horolezectví a hlavně for motobikers

———————————————————————————————

Mokré Alpy – Orlí hnízdo-Viehofen Plzenští jezdci

———————————————————————————————–

Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse spojuje Fusch [813m] na severní straně hlavního alpského hřebene s Heiligenblutem [1288m] na straně jižní. Ve svém nejvyšším bodě prochází krátkým tunelem v místě zvaném Hochtor [2504m]. V oblasti Guttal [1860m] vede z hlavní silnice odbočka k vyhlídce Kaiser Franz Josefs Höhe [2369m]. Zde jsou velká parkoviště a jsou osud krásné výhledy na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner [3798m] a ledovec Pasterzenkees. Další odbočka vede na parkoviště u   Edelweißspitze [2571m].

———————————————————————————————-


———————————————————————————————-

Nejvyšší průsmyk východních Alp – Passo dello Stelvio (2757 m.n.m) leží na pomezí Itálie a Švýcarska asi 80 kilometrů západně od Merana.
Přestože se jedná o vysokohorskou silnici na Italském území, v roce 1827 ji nechali vystavět rakouští inženýři. V té době totiž patřila část Horní Itálie Rakousku a bylo nutné vybudovat spojnici mezi údolími Valtellina a Vale Venosta. V roce 1860 však připadla Lombardie Itálii a silnice tak ztratila svůj význam.
Video zaslal Petr Sobotka.
———————————————————————————————

Mostecký okruh a plzeňští jezdci

Mezi motorkáři jsou dva tábory jezdců. Jedni co už se svezli na okruhu a nebo druhá parta, která se ještě nesvezla. Ať už z časových důvodů, trochu lenosti a nebo ne všichni prahnou vyzkoušet jízdu na okruhu. Přesto zařazujeme video, které natočil Petr před rokem  a věřím, že většina z Vás se ráda podívá.

Při volných jízdách na Mosteckém okruhu  si užijete schopností Vaší motorky. Je to jediné bezpečné místo, kde si může každý zatrénovat nebo jen tak zajezdit na naháči, sportu nebo na okruhačce. Pro ty, co na okruhu ještě nikdy nebyli, je připravena motoškola pod vedením p. Halbicha a Tomáše Mikšovského.

Vyzkoušeli jsem si jet mezi rozjížďkami na Pirelli Motohouse Cup, kde nás piloti předjížděli zprava i zleva. Brzy člověk zjistí, jak moc na motorce neumí a kde jsou jeho slabá místa, ale jedině na okruhu jde bezpečně vyzkoušet, kam až jde motorka položit pokud to není zrovna do kačírku.

admin 28.7.2010

———————————————————————————————

Kölnbreinspeicher – vodní nádrž

Placená silnice vedoucí údolím s názvem Malta (Hochalm Strasse) je asi 18 km dlouhá. Začíná za obcí Malta a končí u přehradní hráze Kölnbreinsperre nádrže Kölnbreinspeicher. Na silnici je několik tunelů.
Silnice je otevřená od května do poloviny října (poplatek r. 2009: auto 16 E, moto 8,2 E).

Posted by admin   @   11 Květen 2010


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse