Vendulka a motorky

Před několika měsíci jsme Vám přinesli rozhovor s Verunkou Rošťákovou, která se v naší soutěži miss moto 2011 umístila na krásném třetím místě. Dnes Vám představíme další slečnu ze stupňů vítězů, tentokrát Vendulku Machovičovou, s krásnou, pokérovanou slečnou.
Vendulko, jsi veliká fanynka motorek, jak si se k motocyklům dostala?
K motorkám jsem se dostala už na střední škole. Zprvu se mi víc líbily auta, ale pak jsem si začala všímat i motorek. A jakmile jsem se prvně svezla, bylo jasno. I když jsem si hned při první jízdě ozkoušela jízdu po předním a po zadním, neodradilo mně to a do motorek jsem se ihned zamilovala.
Na které motorce si se svezla úplně prvně?
Tak to si pamatuji velice dobře, protože to byla motorka, která patří mezi mé vysněné. Byla to R1 a bylo to s bývalým přítelem.

A další motocykly, které jsi ocenila svým posezem?
Dále to byla Yamaha MT-03, Yamaha Fazer, atd. Do toho svezení na několika motorkách na demo jízdách Harley Davidson. Teď dělám spolujezdkyni na HD Sportster 1200.

Jak reagovala tvá rodina na tvou vášeň k motorkám a vlastně i k motorkářům?
Ze začátku jsem jim to tajila. To, že jezdím. Pak na to ale přišli a chvíli to nemohli skousnout, hlavně taťka. I když se mu motorky líbí, tak měl přeci jenom strach, ale jelikož ví, že jsem si stejně vždy dělala, co jsem chtěla, tak už to neřeší, jen jsem jim musela zatajit jednu nehodu, protože to by bylo zle. Dokonce by mi teď taťka i rád přidal na mojí vlastní moto, teda pokud bych chtěla enduro, nebo choppera. A co se motorkářů týče, k tomu se naši raději ani nevyjadřují.

Máš nějaký vysněný motoristický sen? Myslím tím například projížďku na vysněné motorce či sen vidět nějaký závod.
Sen určitě mám, ráda bych si pořídila Night rod special, nebo Yamahu R1, ale to je asi opravdu jen sen. Myslím, že budu ráda i za jinou motorku, která bude alespoň trochu pojízdná a na které stačím případně svým parťákům na silnici. Upřímně mně to moc jako batůžka nebaví. Chci za ten plyn tahat sama a hlavně si jít jezdit, kdy se bude chtít mě a ne přítelovi.

Jakých moto akcí máš v plánu se letos zúčastnit?
Určitě bych se ráda účastnila motosrazu Nový rybník, i když mi mrzí, že letos už to nebude na Hájku, moc se mi to tam líbilo. Taky bych ráda napravila svoji neúčast v loňském roce na Kalikovském mlýně. Klidně bych si zopakovala sportster challenge, i když to byla akce jen pro otrlé, stejně jsem si to užila a šla bych do toho znovu. A ostatní se uvidí podle času a práce, jak dovolí, ale doufám, že akcí nakonec navštívím víc.

Jak se ti líbila soutěž miss moto Plzeň, které si se loni zúčastnila?
Moc! Celá akce byla moc povedená. Ze začátku jsem sice měla hrozný strach a myslela jsem, že nakonec i couvnu, ale nechtěla jsem vypadat jako posera, tak jsem nakonec šla a jsem za to moc ráda. Příjemně jsem si to užila, hlavně díky fajn lidem, kteří na akci byli.

Kromě motorek tě zajímá i modeling. Jaký je tvůj největší úspěch v rámci modelingu?
Ano, věnuji se mu jako koníčku. Dá se říct, že za svůj úspěch beru zrovna miss moto, byla to hezká soutěž, navíc zaměřená na krásný sport, takže umístění mně opravdu potěšilo. Pak už to byla různá reklamní focení, nebo natáčení videoklipu pro německou rockovou skupinu, což bylo taky příjemné.

Jsi velice všestranná. Kromě motorek a modelingu jsi poznamenána i láskou k tetování. Kolik jich máš?
Ano, miluji tetování na chlapech, ale i na ženách, pokud je toho přiměřeně. Já sama jich mám zatím jen trošku. Mám na celé paži, břiše, boku, noze a nově na druhé ruce. Ale v hlavě mám plno dalších návrhů, takže to určitě není mé poslední. (pozn. red.: opravdu jich máš jen trošku?:))

Které tvé tetování se ti líbí nejvíc?
Ke každému tetování, které mám, je nějaká historka, nebo důvod, proč ho mám. Ani nevím, které se mi líbí nejvíc, asi obrázek sportstra a ďáblice. Ale plachetnici mám taky ráda, a až bude rukáv komplet hotový, tak to bude teprve paráda.

Další věcí, které si na tobě ihned každý všimne jsou tvé dlouhatánské vlasy. Měřila si je někdy? :)
To je pravda, každý si mě pamatuje většinou podle nich. Říkají si: „Jo, to je ona, ta s těma dlouhýma vlasama.“ To slýchám dost často. Neměřila, stačí mi, když si je občas přisednu na posteli a hned nadávám, že asi budu krátit, ale odvahu bych na to asi neměla.

Jak bys charakterizovala sama sebe?
Jsem praštěná holka se smyslem pro humor, která miluje adrenalin. Ukecaná, drzá. Miluji silniční motorky, ale i choppery. Co se práce týče, v současné době pracuji krátce u HD Plzeň. Pomáhám také rodičům v rodinné firmě založené na umělecké řezbářství.

Jaký je tvůj nejsilnější moto zážitek?
Můj největší zážitek je jízda po zadním ve 180 na dálnici. Nejsilnější zážitek je nehoda u benzínové pumpy, no jo frajeřit se občas nevyplácí. A nejvtipnější zážitek, když jsem si od přítele půjčila na letišti sportstra a skoro jsem mu ho postavila na zadní.

Co bys chtěla vzkázat motorkářům, motorkářkám a batůžkům?
Určitě krásnou sezónu bez nehod, krásné počasí a aby je jejich mazlové nikdy nenechaly ve štychu. A batůžkům, aby je na dlouhých cestách nebolely prdky a aby na ně jejich jezdci byli hodní a jezdili s nimi opatrně, pokud se nejedná o nějakého blázna, jako jsem já.

Vendulka je opravdu blázen. Je blázen do všeho, co dělá a do všeho jde naplno. Je to živel, který sní o tom jezdit jednou i na okruhu. Momentálně je nadšená ze své nové práce v HD Plzeň. Vendulce moc přeji, aby se jí její moto sny splnily. Aby si jednoho krásného dne osedlala R1 a zavítala s ní i na okruh, kde to určitě všem nandá. Vendulka je rebel, blázen, krásná holka a jak jsem za spolupráci s ní pochopila a poznala i super kamarádka. Vendulko děkuji za rozhovor, byla radost s tebou pracovat.

Veronika.

Posted by admin   @   15 Březen 2012


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse