Srdíčko má zelené!

Na podzim roku 2013 se stala vedoucí našich motorkářek ( Lady, které jsou zaregistrované na webu Plzenskyjezdec.cz) sympatická blondýnka Oli Třešková. Jak jsem jí poznal je to motorkářka tělem i duší a její sezona je každý rok hodně dlouhá, prototože Oli jen tak počasí nerozhodí. Oli se stala v roce 2012 Miss Facebook Plzenskyjezdec.cz , zúčastnila se s námi plno akcí a protože jsme Oli ještě pořádně nepředstavili, myslím, že nastal ten správný čas.

1. Oli, tak jak si se vlastně dostala k motorkám? Na jakých strojích jsi se svezla a co momentálně sedláš?

Už v pubertě jsem jezdila s klukama na motorkách. Jistě si dokážeš představit o jaké motorky šlo. V té době kdo měl Simsona a ještě navíc enduro,tak ten byl největší king. Již tenkrát jsem chtěla jezdit na motorce a to moc. Můj táta jezdil, mamka také a dokonce i brácha. Že by motorkářská rodina? Svůj sen jsem si splnila v roce 2011 díky jednomu človíčkovi, který mne ve všem podržel a dodal mi odvahu do toho jít a začít jezdit sama a nebýt baťůžkem. Za tohle jsem mu hodně moc vděčná.Ten pocit, když jsem poprvé usedla v motoškole na Suzuki 750 byl šílený. Řekla jsem si, já nejsem normální, jsem prostě blázen. Když jsem zjistila, že jsem prošla a řidičák jsem udělala, nemohla jsem tomu uvěřit. Ještě jsem ho neměla ani v ruce, ale v garáži už čekala Kawasaki GPZ 500s. Na té jsem jezdila dva roky, na vyježdění byla super a dnes sedlám Kawasaki ZX-6R Ninja. Je to moje zelená láska a neměnila bych.

Kolik sezon už máš v těle a kolik si najela kilometrů?

Jezdím třetí sezónu. Kolik jsem najela na mé první motorce už nevím, ale bylo to dost. Mojí zelenou krásku mám od srpna 2013. V loni jsem se s ní spíše seznamovala a najezdila na ní něco málo přes 1000km. Letos mám zatím nejeto 1320 km.

Byla někdy nějaká nehoda nebo menší karambol?

Dá se tomu říkat menší nehodička, jednou mi ustřelilo zadní kolo na štěrku, když jsem zabočovala na benzinu. Jak se u nás krásně opravují silnice každý jistě ví, zaplátují a posypou a to byla příčina mého pádu. Lehla jsem si i s motorkou na silnici. Bylo těžké jí zvednout, ale povedlo se. Sedla jsem na ní a pokračovala dál. Měla jsem jen pár modřin, takže vše dobře dopadlo. Pak ještě následovalo pár lehnutí na trávě. Bylo mokro,tak to ujelo jako po másle.

Sleduješ motocyklový sport a komu popřípadě fandíš?

Občas, když je čas, tak se kouknu. Nemám určitého jezdce kterému bych fandila. Myslím si, že každý z nich ukáže svojí perfektní jízdu. Nejdůležitější je, aby každý z jezdců dojel do cíle bez nehody, což většinou není. Kolikrát mě mrazí v zádech, když vidím ty pády.Většinou se fandí jezdci, který reprezentuje naši zem, jako je u nás Karel Abrhám. Líbila se mi třeba kvalifikace, kde jako první dojel Španěl Marc Márquez. Jsou to borci všichni, co k tomu jiného dodat.

Oli, momentálně připravuješ pro Lady vyjížďku. Kam vyrážíte?

Vyrážíme 7.6.2014 na první letošní společnou vyjížďku na Orlík. Pojedeme na pohodu, žádný spěch. Nejedeme na závody, ale na vyjížďku a přeji si ať se každá z nás vrátí domů v pořádku. Budeme vyrážet od Tesca z Plzně v 11:00 hod. směrem na Rokycany. Uděláme si zastávku v Míšově na grilu, kde si dáme kavčo a budeme pokračovat směr Orlík. U Žďákovského mostu poobědváme, prohodíme několik slov, vymění si zkušenosti, uděláme nějakou fotku a doufám, že se hlavně zasmějeme. Stejným směrem pojedeme zpět a zakončení bude ve Šťáhlavech v Motopenzionu, kde nám určitě Míla nebo Indy udělají výborný pohár a těm, kterým po cestě vyhládne, si můžou dát Mílovo výtečnou pizzu.Tam naší společnou vyjížďku zakončíme a pojedeme každá domů po své ose.

Kontakt pro motorkářky, které by se chtěly ohledně vyjížďky a dalších akcí informovat –  o.treskova@seznam.cz

Díky za rozhovor. Bob.

Posted by admin   @   11 Květen 2014


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse