Skalpel na motorku neberu

Na jedné jarní vyjížďce, kterou jsme pořádali, jsem si všiml blondýnky, která se neustále usmívala a měla dobrou náladu. Až později jsem zjistil, že Diana Husová je těsně před dokončením vysoké školy a dnes už jí můžeme poblahopřát, protože motorkářka z Rokycan,  je již paní doktorka a jelikož se Diana účastní většiny našich akcí musím se i přiznat, že jsem rád, že s námi jezdí lékař, protože nikdy nevíte co se stane. Takže si paní doktorku trochu vyzpovídáme.

Diano, jak proběhlo tvoje první setkání s motocyklem a kdo Tě k motorkám přivedl?
Poprvé mě na motorce svezl před šesti lety můj teď už bývalý přítel. Dodnes si pamatuji, že i když panoval tehdy únor, venku byl krásný slunečný den a celkem snesitelná teplota. Vlastnil tenkrát zelenou Ninju ZX-9R a již po prvním svezení mi bylo jasné, že motorky a vše kolem nich mě bude hodně bavit.

Jak dlouho vlastníš řidičák?
Řidičák na motorku jsem si udělala už před pěti lety, ale také to u toho tehdy skončilo. Motorku jsem si koupila až v březnu letošního roku, a tak si řidičské umění musím teprve ještě pořádně osvojit.

Na jakém stroji momentálně jezdíš a máš nějakou vysněnou motorku?
Nyní mám Hondu CBR 125 R, řekla jsem si, že pro začátek na vyježdění mi to bude stačit, ale už teď bych uvítala o trochu silnější. Konkrétní vysněnou motorku nemám zatím žádnou, cokoli s víc koňmi pro mě bude skvělé.

Měla jsi již nehodu?
Vážnější nehodu jsem zatím naštěstí neměla, jen jednou mi motorka upadla na místě. Doufám, že to tak i nadále zůstane.

Když jsme u těch nehod, pracuješ jako lékařka na chirurgii, to se nebojíš jezdit na motorce, když tak často v nemocnici vidíš, jak to může dopadnout?
To člověk nesmí tak brát, bych se pak musela bát i řídit auto, kolo nebo i být jen chodec, následky těchto nehod vidím v práci ještě mnohem častěji.

Sleduješ motocyklový sport? Tvůj oblíbený jezdec?
Dříve jsem moto GP sledovala pravidelně, stejně tak jako F1, ale nyní už jen příležitostně. A komu fandím?  Zkuste hádat…. No přeci Doktorovi!

Kde jsi byla nejdál na motocyklu?
Moc daleko se zatím nevydávám. Děláme s přáteli různě dlouhé okruhy. Ten poslední byl cca 160km dlouhý a výlet jsme spojili s koupáním v kempu v Chrustenicích, mimochodem moc pěkné místo pro relax a odpočinek.

Byla by škoda se nezeptat. Už máš nějakého motorkáře, který tě jistí záda?
Musím říct, že na parťáky motorkáře jsem měla neuvěřitelné štěstí. Záda mi totiž jistí hned tři. Dávají na mě pozor, radí jak správně jezdit, přizpůsobují svou rychlost mé slabší kubatuře, občas zkouknou technický stav mého motocyklu atd… Navíc je s nimi neuvěřitelná sranda. Tímto bych jim všem za jejich trpělivost se mnou chtěla moc poděkovat, jmenovitě Jirkovi, Fandovi a Kristýnce.

Máš nějaký motorkářský sen, který si chceš splnit?
Ano, moc bych si přála jet na motorce na dovolenou, třeba jen po ČR, a možná že už letos si tento sen splním.

Díky za rozhovor a přeju mnoho kilometrů bez nehod. Jinak malé upozornění pro motorkáře. Diana je nezadaná, tak se hoši snažte. :-)

Bob.

Posted by admin   @   27 Červen 2012


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse