Petra v zajetí motocyklů

V měsíci říjnu, jsem se bavil s kamarádem Pepíkem Korandou a probírali jsme úplně všechno okolo motorek. Jedním z témat byly fotografie a Pepa mezi řečí povídá, že má kamarádku motorkářku, která umí pěkně fotit. Musím se přiznat, že jakmile jsme skončili náš pokec, sedl jsem k počítači a šel jsem se podívat na facebook, kde má Petra v profilu ukázku svých fotografií. Koukal jako blázen, protože fotky opravdu úžasný a podobné fotky s motorkama jsem v Plzni ještě neviděl, tak to bylo moje seznámení s Petrou Mourkovou. Následně jsem ještě zjistil, že Petra fotí pod pseudonymem Petra Wenzell, takže kdo bude chtít určitě Petry fotografie najde na internetu. No a poté jsme si s Petrou několikrát psali a až první týden v lednu jsme se dohodli na spolupráci pro náš web. Z čehož mám velkou radost, protože věřím, že společně Plzeňskýho jezdce posuneme trochu dál. A jelikož jsme slíbili rozhovor s Petrou, tak tady je.

V kolika letech tě motorky chytily za srdíčko?

Noo, vzhledem k tomu, že mě můj tatí vozil už jako malý škvrně, tak to bude asi vrozený :-D v osmi letech jsem sice osedlala ty čtyřnohé koně, ale k těm pod kapotou jsem se vrátila okolo šestnácti…

Tvoje první motorka, následující mašiny a na kterou motorku nejraději vzpomínáš?

Moje první motorka, kterou jsem coby řidič vyzkoušela jen jednou, Yamaha Fazer 600, byla pro mě pouze tandemovou záležitostí. Potom jsem už jako solo osedlala Yamahu R1, rok na to jsem přešla k Yamaze R6, kterou jsem s brekem pouštěla do světa kvůli očekávanému přírůstku do rodiny… Posledním strojem byla opět Yamaha R1, bohužel už ani ta mé v garáži nevoní, momentálně tedy žádná… Pokud bych si mohla vybrat, tak bych chtěla zpátky svojí „Myšku“ R6-ku!!

Vím, že tvůj přítel je také motorkář a zároveň motorky opravuje. Pomaháš také v dílně?

Pochlubím se, že ano, pomáhala jsem dost a pokud to jen trochu jde, tak pomáhám i dnes, pravda, že jen tak žensky… Odstrojování kapot a takový ty lehčí a čistý prácičky. Když přítel nestíhal, tak mi přišla třeba jen sms: „zlato: sundej řidítka, stupačky, kopyto, blatníky…“ Na tom nebylo co zkazit a jako ženská jsem se cítila hrooozně důležitě :-D Jeden čas, když jsem vzala do ruky šroubek, tak jsem hned věděla z kterého dílu je.

Kolik kilometrů máš v těle za svojí motorkářskou kariéru a mimochodem zažila jsi taky pád na motocyklu?

Hmmm, tak tedy chvilku jsem nad tím dumala, ale kilometry nespočítám a nechci odpálit od boku nějakou nesmyslnou cifru… přiznám se, že v tandemu jich ale bude o něco víc… Pád? No pokud počítám frajerské zastavení, přičemž jsem dávala větší pozor jestli se na mě všichni dívají, než na motorku, která mi následně zalehla na bok, tak ano, byl jeden.

Pomalu se přesuneme k tvému druhému koníčku fotografování. Když jsem viděl poprvé tvoje fotky, tak jsem jenom zíral. Jak jsi se vůbec dostala k focení?

Přeháníš!! :-D Pamatuju si, že když mi bylo deset, tajně jsem si vypůjčila mamky zrcadlovku a nafotila najednou asi osm filmů… asi mě to tenkrát chytlo, netuším, ale vždycky jsem stála radši za foťákem než v záběru hledáčku a to platí dodnes.

Petro, co je důležitý aby se člověk propracoval k takovému výsledku jako jsou tvoje fotky?

Svoje fotky beru jako průměrné, dokonce se mi často stává, že když se k některým po čase vrátím, tak se mi nelíbí a přitom tehdy pro mě byly nádherné… Je to hodně i o náhodě, ale člověk tu fotku musí umět vidět dopředu a mít v sobě pro to ten správný vnitřní cit. Když tě něco baví, děláš to automaticky, je to jako jízda na motorce .

Jakou značku fotoaparátu používáš?

Canon 40D

Kterou motorkářskou celebritu by jsi chtěla ulovit do svého hledáčku?

Patřím asi k milionu dalších lidiček, kteří už podobnou fotku ulovenou mají, akorát o tom ta hvězda tak nějak neví…ale kdyby mi osobně a vědomě zapózoval u svého stroje Valentino Rossi…pak už jen mdloby… :-D

Děkuji za rozhovor

BH

Malá ukázka když fotí Petra. Kontakt na Petru Mourkovou v případě, že se Vám fotografie líbily a máte zájem o spolupráci – petrusR6@seznam.cz

Posted by admin   @   13 Leden 2011


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse