Divočák

V letošním roce , co jsme spustili náš web a začali se zajímat o celou scénu motorkářů v Plzeňském kraji, nás zaujala parta motorkářů z Třemošné – Divočáci Třemošná.  Kluci byli na všech akcích a navíc některé vyjíďky organizovali. Prostě v letošní sezoně hýřili aktivitou, jak se říká byli vidět. Jeden z nich byl vidět o trochu  víc a to Petr Beran. A tak jsme Berymu položili několik otázek.

Jak dlouho jezdíš na motorce a na jakém stroji jsi začínal?
Poprvé jsem  řídil Jawu 50 Typ 550, kterou mi půjčil kamarád ve čtrnácti letech. Oficiálně jsem začal od patnácti let na svém stroji Jawa 23 Mustang. Jak říká jeden náš divočák, chvilku po vojně jsem ježdění na motorce přerušil.

Jaké stroje jsi měl v ruce ( myslíme tím motorky )?
Jawa 23 Mustang, Jawa 21, Jawa 125, Honda CB 750, Kawasaki ER 5, Yamaha XVS 1100 Drag Star, Suzuki GS 500, Suzuki SV650N.

Kolik najezdíš za rok ?
Za rok najedu v průměru 9000 km, nejen po vlasti české, ale i v cizině.

Víme, že jsi vůdčí osobností Divočáků. Jak dlouho fungujete?
Nemohu říci, že jsem vůdčí osobností….pouze jsem se ujal nějaké té organizace okolo ježdění na motorkách. Jako Divočáci Třemošná oficiálně fungujeme od roku 2007 a to v začínajícím počtu sedm strojů.

Kolik máte členů?
Momentálně máme 33 Divočáků.

Jaké akce jste letos pořádali a na co se můžeme těšit v roce 2011?
Letos jsme krom vlastních vyjížděk a cesty do Itálie pořádali dvě velké vyjížďky pro všechny motorkáře. V příštím roce budeme ve společných vyjížďkách pokračovat, a to jedna na jaře a druhá na podzim. Už máme nějakou tu zkušenost, tak příští rok je pojmeme na vyšší úrovni než letos.
Všechny vyjížďky a akce jsou podrobně popsány na našem webu.

Neláká Vás přechod do MC?
Pokud budu hovořit za celou partu, tak v žádném případě. Jsme jen parta motorkářů co ráda jezdí.

Petře, díky za rozhovor a přejeme hodně kilometrů bez nehod.

Posted by admin   @   17 Listopad 2010


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse