MC u nás a jak to vlastně chodí

Dnešní příspěvek opět vznikl z pokecu s kamarádem. kdy jsme se bavili jak to vlastně chodí v MC, jakým náležitostem a nepsaným zákonům vše podléhá a určitě plno motorkářů si ráda počte. Zejména milovníci širokých řidítek, protože ať chceme nebo ne, každý slyšel o Hells  Angels a přiznejme si, kdo by nechtěl být aspoň na chvilku členem. Samozřejmě, že vše ještě umocňuje tv seriál Sons of Anarchy, který asi většina sleduje.

Jak správně postupovat pro založení klubu – založení MC v Čechách

Doporučený postup:
Kontaktovat  dominantní (královský) klub Hells Angels MC, nebo nejbližší MC pro informace.
MC se zakládá z už existujícího klubu, který plnil úkoly a fungoval pro ostatní MC. Před zařazenim mezi MC musí klub splnit hodně dalších podmínek.  Doba, kdy klub funguje,  než dostane vlastní barvy je několik let.  Vypomáhají na jejich srazech, fungují pro ně a údajně platí poplatky z vlastních srazů do společné kasy MC klubů a to i po přijetí mezi MC. Všechno potřebný se dozvíte určitě osobně u MC.  První MC v Čechách Hells Angels MC Bohemia byl nejdřív pár let Bohemia Chooper Clan. Před vstupem mezi MC kluby je klub, který jde cestou MC nejdřív čekatelským klubem.  Nosí povolené označení z kterého se ve většině případů pak odvíjí jejich název a barevné složení pro budoucí MC barvy. Podporuje MC kluby v oblasti kde funguje. Nosí supportní označení klubu pod který spadá.

Založení LE MC v Čechách

Doporučený  postup:
První LE MC ve státě, kde je dominantní outlaws  MC  oznamuje dominantnímu klubu svůj vznik a působení v jejich oblasti – teritoriu dominantního outlaws  MC z důvodu respektu a zamezení útoku na členy svojeho nového klubu, ke kterému by mohlo dojít v případě , že jejich barvy neznají členové existujících klubů.
Předkládá se například návrh znaku  a  informace o klubu a jeho dalším fungování.  Musí být jasné, že splnil podmínky pro přijetí mezi ostatní tradiční LE MC. LE MC mají celosvětovou a evropskou asociaci.
Další žadatelé o LE klub by měli kontaktovat první LE MC v oblati (v Čechách:  Black Dogs LE MC).
LE MC se zakládá z exitujícího klubu, který existuje delší čas a splnil podmínky pro LE MC.  Informace byměla být předaná i o vzniku Ridding Clubu, který se považuje za Law Enforcement.  LE MC můžou mít  supportní kluby ve kterých jsou členové bez příslušnosti k Law Enforcement.  LE MC Spolupracují s oficiálními organizacemi, kluby a pořádají charitativní akce.
První LE MC v Čechách Black Dogs LE MC byli nejdřív pár let BLACK DOGS I.P.M.

Založení Ridding clubu

Většinou se registrují jako občanské sdružení na Ministerstvu vnitra, když chtěji být oficiální. Volný a většinou okamžitý příjem členů, když nejsou zaměřený například podle profese (třeba hasiči) Mají  základní pravidla. Mimo Čechy maji jednu, nebo dvě nášivky na zádech bund, nebo vest
Riddingů je největší počet cestovních klubů. Ve většině jde o pobočky klubů ze zahraničí.

Ridding club podporovaný výrobcem motocyklů

Většinou ve spolupráci s výrobcem motorek, nebo dovozcem.
Členové většinou využívají podporu výrobce, dovozce značky motorek,  na kterých jezdí. Podporují jeho akce a spolupořádají jeho jménem akce.  Členství bývá i automatické, když si koupíte danou značku motorky. Například první rok členství zdarma a chodí vám informace o nových motorkách a novinkách.
Jednodílná nášivka na zádech vesměs s logem výrobce motorky, doplněná o nápis označující  původ klubu. Z jakého státu, nebo města.

Místní kluby a party

Nejčastější případ sdružování motorkářů. V menším městě, nebo vesnici se sjíždí parta kluků co se rozhodne jezdit jako klub. Bez všech informací si našijou znaky a s pocitem svobody a výjiměčnosti vyráží na cesty a motoakce. Nemají pravidla, nemají základní povědomí o motosvětě. Po prvním kontaktu s MC pak rychle končí, protože si uvědomí, že narazili na něco, co jde absolutně mimo ně a co je stejně přestane brát, hned jak přesednou z Jawek a skůtrů do aut. Někteří vydrží a když jsou označeni podle pravidel nemají problémy a fungují.

Weekend wariors – víkendový bojovníci

Tady končí, nebo začíná většina samostných jezdců, nebo víkendových partiček. Soboty a neděle jsou jich plné silnice. Jezdí pro odreagování. Svět klubů je jim naprostou záhadou. Mimo těch, kteří do téhle sekce spadnou po předchozích existencí v  klubech třeba kvůli rodině, nebo práci.

———————————————————————————————

To co je zde napsáno není zákon. Jde o souhrn informací, které pro vaší existenci ve světě motorkářů může být rozhodující.

Tak co říkáte motorkáři. Někteří z vás se možná budou kroutit a nesouhlasit, ale tak to prostě chodí.

Zdroj článku:  www.mcnews.cz

——————————————————————————————-

Přijímání nového člena do MC

Motorkářské kluby mají jako součást pro přijetí za plného člena povinnost projít individuálním hlasováním o udělení členství, a zároveň určitou úroveň loajality ke klubu. Některé kluby mají svoje „unikátní – jedinečné“ nášivky a nášivku s písmeny MC. Nášivka MC je vozena na vestě motoráře s dalšími klubovými nášivkami a tvoří celek známí jako „BARVY“ (COLORS) Kdo se chce stát členem „true“ MC musí být nejdřív čekatel „prospect“ nejdřív po několika letech se může stát member. Full členství si musí zasloužit.

Typická vnitřní organizace motocyklového klubu sestává z presidenta, vicepresidenta, pokladníka (treasurer), sekretáře (secretary), road captain a Sgt. at arms. Lokální skupiny klubu se nazívají „Chapters“.  První zakládající chapter pro MC se nazívá „mother chapter“. President mother chapter představuje presidenta celého MC, nastavuje celoklubovou politiku a způsob řešení problémů. V těchto klubech se může vyskytovat množství protěžujících úkolů v období Prospectorství v rozsahu závazných úkonů, podřadných, pracovních a v případech 1% MC (Outlaws – psanci) klubů může jít o občanskou neposlušnost, nebo zločin. Během prospektorství může Prospect vozit část barev na zadní straně vesty, ale ne plné barvy. Praxe v typu označení prospect se mění klub od klubu. Prospecta můžete poznat podle nášivky PROSPECT a neúplných barev.

Pro přijetí full membra z prospecta musí hlasovat zbytek full members (plných členů) v klubu. Úspěšné přijetí obvykle vyžaduje víc než prostou většinu, a pravé-tradiční kluby mohou odmítnout prospecta i v případě jednoho hlasu proti. Následuje zasvěcení ve kterém nový člen potvrzuje loajalitu vůči klubu a jeho členům. Jeho odměnou je finální nášivka (patch) do plných barev. Plnoprávní členové jsou označení jako „members“ (členové) „full members“, nebo „pach holders“ držitelé nášivek. V 1% klubech není dovoleno ženám stát se full member, ale můžou mít zvláštní statut – postavení v klubu.  Outlaws motorcycle Gang – 1% MC  jsou většinou rasisti a sexisti a odpůrci homosexuálů. Například členství v Hells Angels je zakázáno černochům.

Posted by admin   @   2 Únor 2011


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse