Airbrush

Co je to Airbrush?

Airbrush neboli Americká retuš. Je to nejdokonalejší a podle nás také nejkrásnější způsob nanášení a rozprašování barev. Jeho dokonalost se vytváří postupným nanášením a překrýváním barev. Tato technika je strašně pracná. Stačí jedno špatné přestříknutí a celé dílo může být nenávratně zničeno.

Obrovskou výhodou airbrush je schopnost věrně napodobit předlohu. K tomu všemu je potřeba speciální kompresor, stříkací pistolky určené pro airbrush, které mají různé velikosti trysek. Dále je důležité umět sám lakovat nebo si sehnat lakovnu . Náklady na pořízení se pohybují kolem několika desítek tisíc.

Airbrush se nejčastěji  používá v reklamě, ve filmu a v neposlední řadě ke zkrášleni našich dvou a čtyř kolových miláčku aut a motorek, ale pozor! Ještě jedna krásná disciplína existuje a to bodypaiting a kdo z vás byl na Motopárty Kalikovský Mlýn musí uznat, že nanášení barev na krásné ženské tělo nebylo také špatné pokoukání. :-)

Velice důležitá je kvalitní příprava povrchu. Musí být zcela hladký. Jakékoliv škrábance a rýhy by byly okamžitě vidět. Pokud je povrch poničený,  tak se musí kytovat a dát do plniče. To se samozřejmě promítne na konečné ceně. Samotná malba nástřik je velice precizní. Velice jemný rozstřik,malířské umění,trpělivost to jsou některé z vlastností které zaručí dokonalost konečného výsledku.Airbrush není práce na chvilku i když by si to mnozí zákazníci jistě přáli.Je to práce na dny a ne na hodiny. Největší třešinkou na dortu je přelakování. Nedá se odfláknout a rozhodně se musí přelakovat celý díl. Přelakovává se nejméně třemi vrstvami kvalitního laku. Pod lakem dostane obrázek nejen lesk ale především hloubku. Pokud si zákazník přeje více vrstev a je ochoten si připlatit,  tak se tomu rozhodně dá udělat.

Když máte drahou a krásnou motorku, tak se vám stane,  že ji bude mít i někdo jiný a právě airbrush je to co vás odliší od ostatních. Je to něco co upoutává pozornost, něco na co se každý jde podívat. Což potěší zejména na srazech.

V letošním roce přineseme rozhovor s Mílou Kristlem, který na Motopárty Kalikovský Mlýn motorkářům předvedl bodypaiting.

 

Posted by admin   @   6 Červenec 2011


Powered by Wordpress   |   Lunated designed by ZenVerse